Vážené kolegyně, vážení kolegové,

opět tu máme ten zvláštní adventní čas, kdy vzpomínáme na dobu minulou, na zajímavé chvilky v roce 2022 a na zajímavá setkání jak doma, tak v zahraničí.

Čas adventu máme vždy provoněn kořeněným vínem a naplněn dobrotami sladkými či slanými. Nenechme si ujít příležitost setkání s rodinou, přáteli nebo kolegy. Společně s nimi zavzpomínejte na lidi, vám blízké, a na ty, kteří dnes tu s námi nejsou, a proto častěji navštěvujeme kostely a chrámy. Vždy z nich na nás dýchne klid a pokora, a možná je to vůně svíček, kadidla nebo všudy přítomného jehličí a nepopsatelné vůně Vánoc. Užívejme si tu vůni, stejně tak jako malých dětí s jiskřičkami očekáváni v jejich očích, kde nalezneme vše, na co jsme možná i zapomněli, a to je radost, touha, nedočkavost, malá i velká přání. Čerpejme z nich tu radost ze života a bude nám všem líp. Vždyť na světě je přece krásně.

Příjemné prožití svátků vánočních, pohodu a klid v kruhu rodinném i mezi přáteli, stálé zdraví, hodně radosti a žádné strasti v roce 2023.

Bc. Renata Dousková
místopředsedkyně OSŽ
předsedkyně NeRV OSŽ

V neděli 11. prosince společně se změnou jízdních řádů převzala společnost Die Länderbahn CZ provoz osobních vlaků na trase z Liberce do Děčína. Cestující dopravce už znají z linky Rumburk-Česká Lípa-Mladá Boleslav, kde začala firma jezdit loni.

Dvacet kolektivních smluv s rozdílnou dobou platnosti je běžnou praxí

V úterý 19. října 2021 se na hlavním nádraží v Praze konala Konference nedrážních základních organizací OSŽ. Delegáti mezi sebou přivítali předsedu OSŽ Mgr. Martina Malého, 1. místopředsedu Vladislava Vokouna, místopředsedu Martina Vavrečku a další hosty.

Právě přítomno: 242 hostů a žádný gestor