Ve dnech 30. 10. - 1. 11. 2023 proběhnou volby do Dozorčí rady společnosti České dráhy, a.s. a 23. 10. - 27. 10. 2023 do Dozorčí rady společnosti ČD Cargo, a.s. Zde vám představujeme kandiáty za OSŽ na členy uvedených dozorčích rad.

Přijďte naše kandidáty podpořit svým hlasem!

Včera (12.9) ve večerních hodinách jsme obdrželi od zaměstnavatele návrh Podnikové kolektivní smlouvy pro rok 2024, a tím bylo zahájeno kolektivní vyjednávání. 
Návrh vychází se stávající platné PKS. ČD Cargo se chce zejména soustředit na odměňování klíčových profesí a zároveň v návrhu ruší některé benefity. Zcela určitě se budou upravovat ustanovení související s novelou zákoníku práce a vládním konsolidačním balíčkem. 
20.9 se sejdou kolektivní vyjednavači OSŽ, 25.9 pak všechny odborové centrály ke zpracování společného protinávrhu. První jednání se zaměstnavatelem by mělo probíhat 2.10. 

Informace budeme aktuálně zveřejňovat na našem twitterovém účtu. 

V průběhu tohoto týdne (28.8) zasedal Podnikový výbor OSŽ ČD Cargo, a.s.

Na tomto jednání byli zvoleni kolektivní vyjednavači pro kolektivní vyjednávání o podobě PKS ČD Cargo 2024 a souvisejících interních norem. Předložení návrhu PKS ČDC očekáváme do 15.9. Následně budeme s kolegy z ostatních odborových centrál připravovat protinávh.
Kolektivní vyjednavači za OSŽ: Nekola Radek (vedoucí týmu), Urbancová Marta, Lomnančiková Blanka, Malounová Ivana, Doležal Petr a Radkovič Zdeněk. 
O průběhu jednání vás budeme informovat na našem twitterovém účtu a webových stránkách OSŽ.

V podzimním období nás nečeká jen kolektivní vyjednávání, ale také volby zástupců zaměstnanců do Dozorčí rady ČD Cargo, které se budou konat ve dnech 23.-27.10.2023. Našimi kandidáty jsou tajemnice Podnikového výboru Bc. Marta Urbancová a předseda výboru SOKV Ústí nad Labem p. Petr Doležal. Do hlavní volební komise za OSŽ byli nominováni: Nekola Radek, Lišková Linda, Malounová Ivana a Radkovič Zdeněk. Blizší představení kandidátů na členy DR bude v magazínu Obzor, na twitteru a samozřejmě na webových stránkách. 
Děkujeme za vaši podporu.

Vážené kolegyně, kolegové,

je to již několik let, kdy jsme založili twitterový účet našeho Podnikového výboru - www.twitter.com/pv_osz_cdc Snažíme se, abychom vám tímto způsobem rychle předávali informace z našich jednání nebo zajímavých událostí, kterých se účastníme. Máte tak přístup k čerstvým novinkám, které se vás týkají. Upozorňujeme a sdílíme i další relevantní zdroje a články z oblasti železniční dopravy. V nejbližších týdnech bychom vám právě na této sociální síti rádi představili ty, kteří tento účet spravují, ale také všechny naše členy Podnikového výboru. 

Dalším nástrojem pro rychlý přenos informací je aplikace Moje OSŽ, kterou si můžete zdarma stáhnout do svého mobilního telefonu - https://1url.cz/quMyJ Na každý nový článek nebo dokument, který je zveřejněn na webu OSŽ, jste ihned upozorněni notifikací přímo na displeji telefonu. Nyní připravujeme registraci pro stávajicí členy a nový elektronický průkaz. 

Budeme rádi, když nás podpoříte nejen sledováním na twitterovém účtu, ale také stažením aplikace Moje OSŽ. Společně se můžeme posunout vpřed a dosáhnout toho, abyste měli informace a přehled o naši práci. 

Aktuální složení PV OSŽ ČD Cargo, a.s. včetně kontaktů na jednotlivé členy.

Usnesení Podnikové konference ČD Cargo, a.s. ke stažení zde:

Na základě rozhodnutí PV OSŽ ČD Cargo, a.s. byl zřízen Twitterový účet, kde nás můžete sledovat: www.twitter.com/pv_osz_cdc

Naší snahou bude poskytovat rychlé, krátké a aktuální informace o jednáních sociálních partnerů ve společnosti ČD Cargo, případně další důležité zprávy z médií, které se budou týkat nákladní železniční dopravy. Chceme zde prezentovat naši práci, její hloubku a rozsah.

Kalendář akcí PV OSŽ ČD Cargo, a.s.

Podkategorie

Právě přítomno: 266 hostů a žádný gestor