Celkem 200 delegátů se ve dnech 25. a 26. března 2022 zúčastní VIII. sjezdu OSŽ v Kongresovém centru v Praze na Pankráci. Nejpočetnější zastoupení na sjezdu mají delegáti Podnikového výboru (PV) OSŽ Správy železnic (61 delegátů), o patnáct méně (46) mají zástupci PV OSŽ při ČD, a. s., společnost ČD Cargo, respektive Podnikový výbor OSŽ ČD Cargo, bude zastupovat 19 delegátů, a Nedrážní republikový výbor (NeRV) OSŽ 11 delegátů. Tyto delegáty nominovaly a schválily podnikové konference.

Počet delegátů nominovaných PV odpovídá procentuálnímu podílu aktivních zaměstnanců – členů OSŽ. Klíč ke stanovení počtu delegátů byl schválen na jednání Ústředí OSŽ 16. září 2020 s tím, že celkový počet delegátů byl snížen o 10 u Republikové rady seniorů (RRS) a o 10 z řad aktivních zaměstnanců. Zbývajících 63 delegátů tvoří zástupci Republikové rady seniorů OSŽ (20), členové Ústředí OSŽ (34) a devět členů Revizní komise OSŽ.

Hned první den sjezd zvolí vedení na další čtyři roky: předsedu OSŽ, který se automaticky stává členem Představenstva OSŽ a členem Ústředí OSŽ, I. místopředsedu OSŽ, dále místopředsedu OSŽ pro správu majetku, který se rovněž stává členem Představenstva OSŽ a členem Ústředí OSŽ, a předsedu Revizní komise OSŽ.

Z průběhu jednání přineseme podrobnou reportáž.

Michael Mareš
 

Právě přítomno: 317 hostů a žádný gestor