Pozvánka:

Jsme dětský tábor s tradicí zasahující do minulého století. Najdete nás v krásném přírodním prostředí na břehu jihočeské řeky Nežárky, v areálu bývalého vodního mlýna. Spokojenost dětí i rodičů podtrhují kladné recenze, odkazující především na vyhlášenou kvalitu domácí kuchyně, krásné prostředí a volnočasové a animační programy pod vedením zkušených oddílových vedoucích.

Dne 17. dubna 2024 se prostorách Evropského parlamentu uskutečnil diskuzní kulatý stůl k aktuálním problémům železniční nákladní dopravy v Evropě. Akce pořádaná ETF se konala pod záštitou europoslance Reného Repasi (Německo, Sociálně-demokratická strana). Iniciátory akce byli zástupci německých a francouzských železničních odborů (EVG a CGT Cheminots), jejichž národní nákladní dopravci DB Cargo a SNCF Fret jsou již více než rok vyšetřováni Evropskou komisí pro podezření z nedovolené státní podpory. V případě, že Komise rozhodne v jejich neprospěch, bude to mít pro oba dopravce nejen finanční dopady v podobě vysoké pokuty, ale rovněž by došlo na rozsáhlé propouštění zaměstnanců a omezení poskytování přepravních služeb.

Jsme dětský tábor s tradicí zasahující do minulého století. Najdete nás v krásném přírodním prostředí na břehu jihočeské řeky Nežárky, v areálu bývalého vodního mlýna. Spokojenost dětí i rodičů podtrhují kladné recenze, odkazující především na vyhlášenou kvalitu domácí kuchyně, krásné prostředí a volnočasové a animační programy pod vedením zkušených oddílových vedoucích…

Určitě již většina z vás má vybranou dovolenou, kam se v létě s rodinou chystáte, ale letní prázdniny mají dva měsíce a to se pak naskytne otázka, kdo ty vaše ratolesti zodpovědně pohlídá, připraví jim na 14 dní zajímavý a zábavný program a uvaří jim dobrou domácí celodenní stravu v době, kdy musíte chodit do práce. A já mám na tuto záludnou otázku jasnou odpověď! 

Dobrý den.

Opět nabízíme tradiční slevu na vstupenky na letní představení na hradech a zámcích České republiky, a to po celé prázdniny! A máme exkluzivitu, nikomu jinému se opět v roce 2024 sleva z těchto produktů neposkytuje.

 

V letošním roce se znovu uvádí kultovní představení Strašidlo Cantervillské a vloni veleúspěšná Bílá paní na vdávání. Vše v zámeckých a hradních prostorách, dle termínů a míst, které najdete v příloze.

„Jede, jede mašinka, kouří se jí z komínka, jede, jede do dáli…“ ovšem tak jednoduché, jak se zpívá v písni například od skupiny Maxim Turbulenc, to není. O tom, kam a kdy vlaky podle jízdního řádu na železničních tratích řízených jedním ze dvou CDP pojedou, mají na starosti traťoví dispečeři – tedy také zaměstnanci Centrálního dispečerského pracoviště v Praze. Ředitelem tohoto rozsáhlého pracoviště řízení provozu je Ing. Pavel Kolář, který zástupce OSŽ, tajemníka PV SŽ Miroslava Maincla a mě, redaktorku čtrnáctideníku Obzor, provedl pětipatrovou budovou spolu s předsedou základní organizace Pavlem Lněničkou. Ten pracuje na CDP jako traťový dispečer. Ing. Pavel Kolář nás seznámil nejen s provozními a školícími sály, ale i se zázemím pro zaměstnance.

Velikonoční svátky letos připadly na poslední březnový víkend a „pozor!“ – zároveň dojde ze soboty na neděli k posunu času ze středoevropského na letní. Spousta domácností se připravuje na Velikonoce barvením vajíček a pečením mazance či tradičního beránka. Výjimkou není ani generální ředitel ČD Mgr. Michal Krapinec, který si ani letos nenechal ujít výzdobu na pražském Masarykově nádraží před pokladnami. S předsedou PV OSŽ při ČD, a.s., Štěpánem Lvem ocenili dekorace vyrobené členkami Českého zemského svazu FISAIC.

Rok se s rokem sešel, čtyři roční období se vystřídaly a máme tu opět tolik očekávané jaro. Čas, kdy se probouzí příroda, kvetou stromy, květiny a tráva se zazelená, jde ruku v ruce s tradičním pohyblivým svátkem – Velikonocemi.

V sobotu 23. března se uskuteční jízdy zvláštních Velikonočních vlaků na místní dráze Rožmitál pod Třemšínem–Březnice. Jízdu motorovým vlakem (řada 810) lze spojit s návštěvou Velikonočního jarmarku lidových řemesel v Rožmitále pod Třemšínem, který se koná od 10 do 15 hod. Jízdami zvláštních vlaků dojde též k symbolickému odemknutí trati pro další sezonu. Odjezdy z Březnice jsou plánovány v 10:45 (od Cyklo Brdy), 12:15 a 13:45. Z Rožmitálu vyjedou vlaky v 10:15, 11:45, 13:15. Mimořádné jízdy po trati č. 204 lze spojit též s prvním provozním dnem vlaku 1596/1597 Cyklo Brdy a prohlídkou měst Rožmitál pod Třemšínem a Březnice. Více informací o jízdním řádu a jízdném na www.rpdraha.cz

 

 

 

Právě přítomno: 343 hostů a žádný gestor