OBZOR ke stažení

Nabízíme poslední termín do apartmánového domu ORION v řecké Leptokarii: slunce, moře a stále horké letní počasí! 11. 9. – 21. 9. 2020, cena za osobu 6500,- Kč. Cena zahrnuje zpáteční letenku včetně letištních tax a poplatků, transfer z letiště a zpět, komplexní cestovní pojištění, služby delegáta a výlet.

Poslední prázdninový víkend (29. 8./30. 8. 2020) bude v Praze a v jejím okolí pestrý na nostalgické jízdy. V sobotu 29. srpna vypraví České dráhy parní vlak, který připomene 120. výročí tzv. Posázavského pacifiku, v neděli se pak můžou cestující celkem dvakrát svézt historickým vlakem „Párou Prahou“, který pojede po okružní trase ze Smíchova přes Prokopské a Dalejské údolí do Rudné u Prahy a Hostivice a po tzv. Pražském Semmeringu zpět na Smíchov. Všechny tyto víkendové vlaky poveze parní lokomotiva „Papoušek“. Půjde zároveň o jeho první jízdu pro veřejnost po roce, kdy byl odstaven pro technickou závadu.

Organizátoři soutěže o Nejkrásnější nádraží s ohledem na pandemii koronaviru letos upustili od tradiční formy soutěže, přesto nezůstanete o soutěž ochuzeni. Pokud vás některé nádraží nadchne, můžete jej až do 9. 9. 2020 sami do soutěže navrhnout (www.nejnadrazi.cz/2020). Kdokoli může navrhnout jedno nebo i více železničních nádraží, stanic či zastávek.

CK ČD travel vyhlásila zájezdy „na poslední chvíli“, ceny jsou včetně dotace. V případě zájmu prosíme o okamžitou telefonickou rezervaci na čísla uvedená u zájezdu. Kontakt: 602 473 285, nebo viz níže, více informací o zájezdech viz www.cdtravel.cz, ceny 3. osoby nebo dětí na vyžádání v CK.

Dopravní vzdělávací institut, a. s., přichystal pro zaměstnance Skupiny ČD na letošní léto novinku – vlastní podnikovou dětskou skupinu. Takzvaná firemní školka pro děti zaměstnanců v rámci Skupiny ČD je určena pro děti ve věku 2,5 až 6 let a jde o alternativu k pobytu v mateřské školce (denní program je přizpůsobený dětem nižšího věku, krátké výlety do okolí, klidový režim po obědě).

Program železničního muzea v Lužné u Rakovníka o nadcházejícím víkendu 23. a 24. května zpestří jízdy v otevřených vozech známých jako „dakar“. V jejich čele pojede jedna z nejstarších parních provozuschopných lokomotiv v Evropě z roku 1906. Mašinka s neobvyklou přezdívkou Heligón se představí všem zájemcům v zatopeném stavu v oblacích kouře a páry. V letošním roce je navíc trochu jiná, než byla loni. Během zimní odstávky jí byl vyměněn baňatý komín za rovný.

AKTUALIZOVÁNO Ahoj přátelé, kolegové, přátelé železnice! Lidsky velmi chápeme, že ochranné pomůcky, které se nyní shánějí doslova po celém světě, jsou primárně určeny pro složky IZS a sociální služby. Nastala však doba, kdy si musíme pomoct sami mezi sebou. Touto cestou vás prosíme, pokud má někdo doma ochotnou paní/přítelkyni, může i takhle pomoci naším kolegům, kteří i v této době nadále pravidelně jezdí do práce a vykonávají své povinnosti.

64 obrazů je ve dnech 9. – 12. března k vidění na výstavě „Malující železničáři“, instalované v budově vysočanské radnice v Praze 9, v Galerii 9. Na vernisáži, uspořádané v pondělí 9. března, účastníky přivítala vedoucí galerie Mgr. Eva Kořánová: „Ráda jezdím vlakem a mám radost, že železničáři dělají kromě své práce i něco navíc, jak je vidět na této výstavě. Zaměření výtvarníků je široké a na jejich pracích je vidět i zajímavý vývoj,“ řekla Mgr. Kořánová.

Zveřejnění nabídky dotované letní rekreace na sezonu 2020 na www.cdtravel.cz předpokládáme ve středu 8. 1. 2020. Součástí nabídky bude i postup pro přihlášení na rekreaci pro zaměstnance, jejich rodinné příslušníky i bývalé zaměstnance železničních společností. Před provedením objednávky rekreace se prosím seznamte s uvedenými informacemi, po dohodě se zaměstnavateli dochází mimo jiné k rozšíření možností při výběru destinací.

Jako každoročně jsme pro Vás připravili nabídku výhodných rekreačních pobytů v apartmánovém domě Orion v řecké Leptokárii. Během dovolené můžete absolvovat fakultativní výlety do Atén - hlavního města Řecka, na kláštery ortodoxní církve Metheora, lodí na ostrov Skiathos, bahenní koupele v Alikes a na mnoho dalších míst.

Oddělení kanceláře předsedy OSŽ připravilo pro zájemce z řad členů a funkcionářů OSŽ jarní kurzy „Práce na PC“. Kapacita kurzu je 8 účastníků, pokud mají účastníci své vlastní notebooky vybavené operačním systémem Windows 8 (8.1), 10 a Microsoft Office 2013 nebo 2016, může se kurz rozšířit ještě o 2 účastníky. Minimální počet účastníků pro otevření kurzu je 6 osob. Díky malému počtu osob ve skupině se lektor může individuálně věnovat každému účastníkovi.

Železniční muzeum Moravskoslezské (ŽMMS), jehož sídlo je ve výpravní budově železniční stanice Ostrava střed (trať 323 Ostrava – Valašské Meziříčí) otevřelo v pondělí 1. října novou výstavu, která mapuje historii bývalé tratě Košicko-bohumínské dráhy (KBD) v úseku Bohumín – Mosty u Jablunkova. Na úvodní vernisáži, kterou zahájil Jaroslav Adamec (na snímku v popředí), bylo přítomno mnoho vzácných hostů a to nejen z Moravskoslezského kraje. Za vedení SŽDC se otevření výstavy zúčastnil odborný poradce generálního ředitele SŽDC Roman Štěrba, mezi přítomnými byli zástupci všech Oblastních ředitelství SŽDC na Moravě, zástupci Českých drah, vedení magistrátu města Ostravy, novináři a další hosté.

Právě přítomno: 184 hostů a žádný gestor